Korekta wrastających paznokci

Do naszego gabinetu podologicznego coraz częściej zgłaszają się z wrastającymi paznokciami. Problem wrastających paznokci może dotyczyć zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych. Niestety pacjenci bardzo często długo zwlekają z udaniem się do specjalisty i trafiają do gabinetu ze zniekształconymi paznokciami i stanem zapalnym. Wrastające paznokcie nie muszą być problemem. Im wcześniej zgłosimy się do podologa tym terapia wrastającego paznokcia jest szyba i mniej uciążliwa.Przyczynami wrastających paznokci mogą być:

  • źle dobrane obuwie,
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nieleczona grzybica paznokci

Co robić w kiedy mamy problem z wrastającymi paznokciami?

Niewątpliwie zawsze warto zwrócić się do specjalisty i skorzystać z konsultacji podologicznej. Podczas konsultacji zostanie zdiagnozowany problem jego stan zaawansowania, wdrożone leczenie i zalecone postępowanie domowe.

W umiarkowanych stanach zapalnych zostaną zalecone odpowiednie płyny zmiękczające oraz pielęgnacja domowa. W stanach bardziej zaawansowanych zalecona zostanie korekcja wrastających paznokci w postaci korekcji kształtu i założenia klamry plastikowej lub metalowej. Bardzo zaawansowane stany zapalne leczone są we współpracy a lekarzem chirurgiem lub dermatologiem.